Round 1 results

Points scored in Round 1 at Norman Park on 16 October 2010.

Click here for the race report.

Under 8 – Time Trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Cameron McIntyre Bigfoot 10
2 George Harding Penge 8
3 Lily Meers Bigfoot 7
4 Henry Harding Penge 6
5 Rosie Meers Bigfoot 5

Under 8 – Mass Start Race

Position First Name Last Name Club Points
1 George Harding Penge 10
2 Cameron McIntyre Bigfoot 8
3 Henry Harding Penge 7
4 Lily Meers Bigfoot 6
5 Rosie Meers Bigfoot 5

Under 10 – Time Trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Imogen Meers Bigfoot 10
2 Irfan Zaman Bigfoot 8
3 William Eade Penge 7
4 Jack Downes Penge 6
5 Charlotte Ewen Priory 5
6 Rebecca Wright Penge 4
7 Verity Spooncer Penge 3
8 Michael Jengo Penge 2
9 Jordan D’Souza Penge 1
10 Stevie Graham Priory 1
11 Tommy Lewington Penge 1
12 Milly Shemmings Bigfoot 1
13 Jack Friend Bigfoot 1
14 Ian Hudson Penge 1
15 Victoria Robertson Bigfoot 1
16 Jessica Collier Bigfoot 1

Under 10 – Mass Start Race

Position First Name Last Name Club Points
1 Imogen Meers Bigfoot 10
2 Irfan Zaman Bigfoot 8
3 Charlotte Ewen Priory 7
4 Jack Downes Penge 6
5 Michael Jengo Penge 5
6 William Eade Penge 4
7 Jordan D’Souza Penge 3
8 Jack Friend Bigfoot 2
9 Verity Spooncer Penge 1
10 Ian Hudson Penge 1
11 Milly Shemmings Bigfoot 1
12 Rebecca Wright Penge 1
13 Stevie Graham Priory 1
14 Tommy Lewington Penge 1
15 Jessica Collier Bigfoot 1
16 Victoria Robertson Bigfoot 1

Under 12 – Time Trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Callum McIntyre Bigfoot 10
2 Fraser Spooncer Penge 8
3 Sam Hopkins Bigfoot 7
4 Robert Mills Priory 6
5 Aaron McIntyre Bigfoot 5
6 Alexander Akinbile Penge 4
7 Hannah Buckley Bigfoot 3
8 Alexander Robertson Bigfoot 2
9 Toby Harcombe Priory 1
10 Callum McKenzie   1

Under 12 – Mass Start Race

Position First Name Last Name Club Points
1 Callum McIntyre Bigfoot 10
2 Sam Hopkins Bigfoot 8
3 Robert Mills Priory 7
4 Fraser Spooncer Penge 6
5 Alexander Akinbile Penge 5
6 Hannah Buckley Bigfoot 4
7 Aaron McIntyre Bigfoot 3
8 Alexander Robertson Bigfoot 2
9 Callum McKenzie   1
10 Toby Harcombe Priory 1

Under 14 – Time Trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Ella Deighton Bigfoot 10
2 Liam Burns Penge 8
3 Tom Smith Penge 7
4 Shaun Morrall Priory 6
5 Thomas Slatter Bigfoot 5
6 James Adams Priory 4

Under 14 – Mass Start Race

Position First Name Last Name Club Points
1 Shaun Morrall Priory 10
2 Tom Smith Penge 8
3 Ella Deighton Bigfoot 7
4 Liam Burns Penge 6
5 Thomas Slatter Bigfoot 5
6 James Adams Priory 4

Comments are closed.