Round 4 results

Points scored in Round 4 at Crystal Palace Park on 7 May 2011.

Click here for the race report.

Under 8 – Hill climb time trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Jack Harradine Bigfoot 10
2 Cameron McIntyre Bigfoot 8
3 George Harding Penge 7
4 Sean Kelly - 6
5 Henry Davies Bigfoot 5
6 Sannah Zaman Bigfoot 4
7= Lily Meers Bigfoot 2.5
7= Prya Osborne - 2.5
9 Ryan Finnerty Penge 1
10 Abbie Davies - 1
11 Lawrence Wilson Bigfoot 1
12 Henry Harding Penge 1
13 Harry Wood Penge 1
14 Sophie Thompson Penge 1
15 Rosie Meers Bigfoot 1

Under 8 – Circuit race

Position First Name Last Name Club Points
1 Jack Harradine Bigfoot 10
2 George Harding Penge 8
3 Cameron McIntyre Bigfoot 7
4 Sannah Zaman Bigfoot 6
5 Sean Kelly - 5
6 Henry Davies Bigfoot 4
7 Lily Meers Bigfoot 3
8 Rosie Meers Bigfoot 2
9 Lawrence Wilson Bigfoot 1
10 Ryan Finnerty Penge 1
11 Harry Wood Penge 1
12 Prya Osborne - 1
13 Sophie Thompson Penge 1
14 Abbie Davies - 1

Under 10 – Hill climb time trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Imogen Meers Bigfoot 10
2 Irfan Zaman Bigfoot 8
3 Josie Kelly - 7
4 Milly Shemmings Bigfoot 6
5 Verity Spooncer Penge 5
6 Ella Hardisty Penge 4
7 William Eade Penge 3
8 Harvey McCartney Penge 2
9 Michael Jengo Penge 1
10 Cal Bannister Penge 1
11 Jessica Collier Bigfoot 1
12 Rebecca Wright Penge 1

Under 10 – Circuit race

Position First Name Last Name Club Points
1 Imogen Meers Bigfoot 10
2 Irfan Zaman Bigfoot 8
3 Josie Kelly - 7
4 Milly Shemmings Bigfoot 6
5 William Eade Penge 5
6 Ella Hardisty Penge 4
7 Verity Spooncer Penge 3
8 Michael Jengo Penge 2
9 Jessica Collier Bigfoot 1
10 Harvey McCartney Penge 1
11 Rebecca Wright Penge 1
12 Cal Bannister Penge 1

Under 12 – Hill climb time trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Fraser Spooncer Penge 10
2 Martin Blackman Sutton 8
3 Callum McIntyre Bigfoot 7
4 Sam Hopkins Bigfoot 6
5 Aaron McIntyre Bigfoot 5
6 Emily Ogden Bigfoot 4
7 James Harradine Bigfoot 3

Under 12 – Circuit race

Position First Name Last Name Club Points
1 Fraser Spooncer Penge 10
2 Callum McIntyre Bigfoot 8
3 Sam Hopkins Bigfoot 7
4 Aaron McIntyre Bigfoot 6
5 James Harradine Bigfoot 5
6 Emily Ogden Bigfoot 4

Under 14 – Hill climb time trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Georgina Williams Penge 10
2 Michael Chambers Bigfoot 8
3 Tom Smith Penge 7

Under 14 – Circuit race

Position First Name Last Name Club Points
1 Martin Blackman Sutton 10
2 Tom Smith Penge 8
3 Michael Chambers Bigfoot 7
4 Georgina Williams Penge 6

Comments are closed.