Round 5 results

Points scored in Round 5 at Ravensbourne School on 25 June 2011.

Click here for the race report.

Under 8 – Cross country time trial

Position First Name Last Name Club Points
1 George Harding Penge 10
2 Jack Harradine Bigfoot 8
3 Joseph Wilson Penge 7
4 Cameron McIntyre Bigfoot 6
5 Sannah Zaman Bigfoot 5
6 Lochlan McDonald Bigfoot 4
7 Lily Meers Bigfoot 3
8 Lawrence Wilson Bigfoot 2
9 Henry Davies Bigfoot 1
10 Henry Harding Penge 1
11 Cameron McDonald Bigfoot 1
12 Reece D’Sousa Penge 1
13 Catherine Pearce Bigfoot 1
14 Abbie Davies Bigfoot 1
15 Rose Meers Bigfoot 1

Under 8 – Cross country MTB race

Position First Name Last Name Club Points
1 Cameron McIntyre Bigfoot 10
2 George Harding Penge 8
3 Jack Harradine Bigfoot 7
4 Sannah Zaman Bigfoot 6
5 Joseph Wilson Penge 5
6 Henry Harding Penge 4
7 Lochlan McDonald Bigfoot 3
8 Cameron McDonald Bigfoot 2
9 Lawrence Wilson Bigfoot 1
10 Lily Meers Bigfoot 1
11 Reece D’Sousa Penge 1
12 Rose Meers Bigfoot 1
13 Catherine Pearce Bigfoot 1
14 Abbie Davies Bigfoot 1
15 Henry Davies Bigfoot 1

Under 10 – Cross country time trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Imogen Meers Bigfoot 10
2 Irfan Zaman Bigfoot 8
3 Milly Shemmings Bigfoot 7
4 Joseph Harris Bigfoot 6
5 Jack Friend Bigfoot 5
6 Ella Hardisty Penge 4
7 Alex Farquharson Penge 3
8 Ian Hudson Penge 2
9 Verity Spooncer Penge 1
10 William Pearce Bigfoot 1
11 William Eade Penge 1
12 Jordan D’Souza Penge 1
13 Harvey McCartney Penge 1
14 Rebecca Wright Penge 1
15 Jessica Collier Bigfoot 1

Under 10 – Cross country MTB race

Position First Name Last Name Club Points
1 Imogen Meers Bigfoot 10
2 Jack Friend Bigfoot 8
3 Irfan Zaman Bigfoot 7
4 Joseph Harris Bigfoot 6
5 Milly Shemmings Bigfoot 5
6 William Eade Penge 4
7 Ian Hudson Penge 3
8 Harvey McCartney Penge 2
9 William Pearce Bigfoot 1
10 Ella Hardisty Penge 1
11 Jordan D’Souza Penge 1
12 Alex Farquharson Penge 1
13 Verity Spooncer Penge 1
14 Rebecca Wright Penge 1
15 Jessica Collier Bigfoot 1

Under 12 – Cross country time trial

Position First Name Last Name Club Points
1 Rowan Coombes Herne Hill 10
2 Callum McIntyre Bigfoot 8
3 Tom Slade Ravens 7
4 Conor Watkin Crofton 6
5 Sam Hopkins Bigfoot 5
6 Fraser Spooncer Penge 4
7 Aaron McIntyre Bigfoot 3
8 Emily Ogden Bigfoot 2
9 James Harradine Bigfoot 1
10 Bradley Payne Ravens 1

Under 12 – Cross country MTB race

Position First Name Last Name Club Points
1 Rowan Coombes Herne Hill 10
2 Callum McIntyre Bigfoot 8
3 Tom Slade Ravens 7
4 Conor Watkin Crofton 6
5 Fraser Spooncer Penge 5
6 Sam Hopkins Bigfoot 4
7 Aaron McIntyre Bigfoot 3
8 Emily Ogden Bigfoot 2
9 James Harradine Bigfoot 1
10 Bradley Payne Ravens 1

Under 14 – Cross country time trial

Position First Name Last Name Club Score
1 Harrison Coombes Herne Hill 10
2 Lee Fiddler Ravens 8
3 Chris Stanley Ravens 7
4 Tom Smith Penge 6
5 Liam Burns Penge 5
6 Michael Chambers Bigfoot 4
7 Georgina Williams Penge 3

Under 14 – Cross country MTB race

Position First Name Last Name Club Score
1 Harrison Coombes Herne Hill 10
2 Lee Fiddler Ravens 8
3 Chris Stanley Ravens 7
4 Tom Smith Penge 6
5 Liam Burns Penge 5
6 Michael Chambers Bigfoot 4
7 Georgina Williams Penge 3

Comments are closed.